Chairs
-
$699.95
$1,199.95
Save $500.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Conlee-Pike |
| Type | Chaise |
| Style | Contemporary |
| Color Group | White |
| Manufacturer Color | Linen |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Ottoman Included | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 48 inch(es) / 121.92 cm |
| Height | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Depth | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Weight | 111.99 lb(s) / 50.8 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 48 inch(es) / 121.92 cm |
| Height | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Depth | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Weight | 116.01 lb(s) / 52.62 kg |
| Volume | 39 cu. ft. / 1.10 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965629 |
-
Add functionality to your home without compromising on style. This budget-friendly full sofa sleeper has a + More
-
Focus on function. This practical power reclining sofa balances contemporary character and irresistible + More
-
Clean lines and a streamlined silhouette define the architectural attitude of this loveseat. Textured accent + More
-
Clean lines and a streamlined silhouette define the architectural attitude of this ottoman. It's an ideal way + More
-
This entertainment center with fireplace option is the ultimate statement piece for your coastal cottage or + More
